tel 03123611522     mail info@gencgrafik.com
twitter facebook header_sosyal1 rss
l İnternet test cihazı: monitor-io

İnternet test cihazı: monitor-io

İnternetimizle alakalı yaşadığımız problemleri tanımlarken çoğu zaman problemler yaşıyoruz. monitor-io, sunduğu özelliklerle oldukça kullanışlı, basit bir internet test cihazı.

monitor-io, modeminize bağlanarak internetiniz ile ilgili her türlü bilgiye ulaşıp, internetinizle ilgili bir sorun gerçekleştiğinde siz şüphelenmeden size bildiriyor.

Oldukça küçük bir yapıya sahip olan cihaz, beraberinde elektrik kablosu ve Ethernet kablosu ile birlikte geliyor. Cihazı, modeminizin yanında konumlandırarak elektriğe bağlıyor, daha sonrasında LAN kablosunu takıyorsunuz.

Cep telefonunuza kurduğunuz monitor-io uygulaması veya web arayüzü sayesinde, internetinizle ilgili olan biteni o andan itibaren öğrenmeye imkanına sahip oluyorsunuz.

Monitor-io düzenli aralıklarla internet bağlantınızı test ederek, olası paketkayıplarında veya bağlantı kesintilerinde size akıllı telefonunuz veya SMS aracılığı ile bildiride bulunuyor. Ayrıca modeminizin kablosuz çekim gücünü yine cihazın internet arayüzü üzerinden test edebiliyorsunuz.

Üzerinde küçük bir ekranda bulunduran monitor-io, internetinizin açık kaldığı süre ve eğer yaşandıysa kesinti süresini sizlere daima gösteriyor. Cihaz, internetiniz ile alakalı bir problem yaşandığında sıkıntının servis sağlayıcısında mı yoksa sizin kendi yerel ağınızda mı olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Teslimat tarihi ve fiyatlar

İnternet test cihazı monitor-io, Kickstarter üzerinden desteklerinizi bekliyor.

Haziran 2018’de teslimatı planlanan ürün, Türkiye’ye 20$ kargo ücreti karşılığında yollanıyor. Kargo ücretinin, gümrük limitine dahil olmadığını belirtelim.

Ürünün bazı paketleri;

1 Adet monitor-io –> 89$
2 Adet monitor-io –> 158$